Garanti Bankası'ndan ilk işini kurana 50 bin TL kredi!

Garanti Bankası, global girişimcilik haftasında, yeni işini kuran KOBİ’lerin teminata ulaşmasını kolaylaştıran, girişimciliğin kapısını aralayan destek paketini hizmete sundu. Pakette, franchise, yeni kurulmuş, en fazla 3 yıldır faaliyet gösteren, şirket yapılanmasını henüz tamamlamamış, firmasının sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan KOBİ’ler, destek paketinden yararlanabilecek. Ayrıca ‘Girişimci El Kitabı’ da yeni bir iş kurma ya da büyütme aşamasındaki şirketlere, finansman dışındaki konularda yol gösterecek.

‘5 bin yeni girişimciye ulaşacağız’

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, paketin içeriğini, şu sözlerle açıkladı:
“Yaklaşık 5 bin yeni girişimciye ulaşmayı hedefliyoruz. Paket kapsamındaki işletmelere ödemesiz dönem seçeneği, uygun faiz oranları ve vade alternatifleriyle 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyoruz. Kredi vadesi boyunca tüm hesaplardan hesap işletim ücreti muafiyeti ve 6 ay boyunca ücretsiz para transferi imkanı var. Yeni kurulan şirketlerin yaklaşık yüzde 76’sı ilk 3 yılda kapanıyor, böyle bir ortamda, önemli bir destek sunuyoruz.”

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise Türkiye’de girişimcilik konusunun, hızlı bir ivmeyle yükselişini sürdüreceğini belirterek, “TOBB Genç Girişimciler Kurulu olarak, biz de girişimcilik eko-sisteminin gelişmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

milliyetYorum Gönder

Etiketleri :