Elektrik Borcu Olanlara Müjde !

Elektrik Borçlarına Af Geliyor, Elektrik Borçlarına Af Varmı, Elektrik Borçlarına Af Geldimi, Elektrik Borcu Affı 2016...

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ndan (TEDAŞ) elektrik borcu olanlara müjdeli haber geldi. Piyasadan 3 milyara yakın alacağı olan TEDAŞ yeniden yapılandırma için hazırlıklara başladı. Yeniden yapılandırma kapsamında yaklaşık 200 bin borçlu bulunuyor.

Tedaş'ın Kayseri Dışında 20 Bölgeden 3 Milyara Yakın Alacağı Var
Star'da yer alan habere göre, TEDAŞ'ın alacakları tarımsal sulama, resmi kurumlar ve belediyelerden oluşuyor. Normal mesken konutlar ise bulunmuyor. Kayseri hariç 20 elektrik dağıtım bölgesinden de TEDAŞ'ın alacağı bulunuyor. Tarımsal sulama alacağının önemli bir bölümü Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nden kaynaklanıyor.


ELEKTRİK BORÇLARI YENİDEN YAPILANDIRILIYOR !
Yeniden yapılandırmayı düşündüklerini ifade eden üst düzey bir TEDAŞ yetkilisi, ilgili bakanlıklarla konuyla ilgili görüşmelerin olduğunu bildirdi. Edinilen bilgilere göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılacak görüşmenin ardından elektrik borçlarının yeniden yapılandırılması için düğmeye basılacak.

3.5 MİLYAR BORÇ DEVRALINDI
Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirmelerinde özelleşen dağıtım şirketlerinin bazı borç ve alacaklarını devraldıklarını belirten TEDAŞ yetkilileri "Devraldığımız alacaklar yaklaşık 3.5 milyar lira civarındaydı. Alacaklarımızın 2014'te çıkan 6552 yasa kapsamında bir bölümünü yapılandırdık. Bu kapsamda da tahsilatlar devam ediyor. Tabii bu alacaklar tahsili çok kabil olmayan alacaklar" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :