Bu Ramazan'da Ramazan pidesi ne kadar olacak? Pidenin satış fiyatı belli oldu

.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ISTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, geçen yıl ki fiyatların değişmediğini söyledi.

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar sofralarının baştacı ve vazgeçilmezi olan Ramazan pidesinin fiyatı da belirlendi. Ramazanda İstanbul ve Ankara'da pideye zam yok. Ramazan pidesinde geçen yıl ki fiyatlar geçerli olacak. İstanbul’da Ramazan pidesinin fiyatı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1,5 TL olarak belirlendi. Ramazan ayına sayılı günler kala İstanbul’da pide fiyatları açıklandı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ISTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, geçen yıl ki fiyatların değişmediğini söyledi. 

Yılmaz, "İstanbul'da 300 gram pide 1,5 liradan satılacak. Pidenin değişik gramajdaki fiyatları kilogram fiyatına göre belirlenecek. Buna göre, 350 gram susamlı yumurtalı pide 2 lira, 500 gram susamlı yumurtalı pide 2,85 lira, 1000 gram pide ise 5,70 lira olarak ramazan ayında vatandaşımıza sunulacak" diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde Ankara için pide fiyatları da açıklanmış ve 300 gr'lık pide 1.5 lira olarak belirlenmişti. Ancak Ankara'da önceki sene 350 gr'lık pide 1.5 liradan satılıyordu.Yorum Gönder

Etiketleri :