Bakandan Emekliye Promosyon Açıklaması

Emekliye Promosyonda Son Durum Son Dakika, Emekliye Promosyon Haberleri 2016, Emekliye Promosyon Ne Zaman, Emekliye Kaç Lira Promosyon Verilecek, Emekli Promosyon Son Gelişmeler...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği banka promosyonları için hükümet kanadından her gün yeni bir açıklama geliyor. Banka promosyonuna ilişkin son açıklama ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu emeklilerin banka promosyonları ile ilgili soruları yanıtladı. 

Çalışma Bakanı, "İki büyüklük vermek istiyorum. Birisi SGK kurumumuz; yılda yaklaşık geçen yıl 150-155 katrilyon civarında, bu sene ise 180-185 katrilyon civarında ödeme yapmaktadır. Bunları bankalar marifetiyle yapmaktadır. Ayrıca yaklaşık 55-60 katrilyon civarında sağlık ödemelerimiz var. 240 katrilyon civarında bankalar üzerinden sirkülasyon sağlıyoruz. İyi pazarlık yaparak, bugün elde ettiğimiz büyüklükten emeklilerimiz istifade etsin istiyoruz. Bunun karşılığında da hiç olmazsa bir promosyon alsınlar istiyoruz." şeklinde konuştu. 

"Ay Sonunda Tabloya Bakıp Başbakanımızla Birlikte Karar Vereceğiz" 

Bankalarla önemli görüşmeler yapıldı. Dikkat ederseniz bu görüşmeleri kamuya açık yapmıyoruz. En son 2 gün önce bir araya geldik. Ay sonunda elimizdeki tabloya bakıp Başbakanımızala da paylaşıp, sonra bir karar vereceğiz. 

 Yorum Gönder

Etiketleri :