Arsası Olanlar Dikkat! Başkasına Satılmış Olabilir

Son zamanlarda büyük bir artış gösteren gayrimenkul dolandırcıları sürekli farklı yöntemler ile vatandaşları dolandırmaya devam ediyor.Yatırım amaçlı alınan ve uzun süre herhangi bir işlem yapılmayan arsaları gözüne kestiren dolandırıcılar arsaları sahte evraklar ile satıyor.

Gayrımenkul uzmanları dolandırıcılık olaylarına karşı taşınmaz sahiplerini uyararak, alınacak basit önlemlerle bu tür olayların önüne geçilebileceğini söylüyor. Arsa dolandırıcılarının özellikle, yurt dışında yaşayanlar ile arsası üzerinde uzun süre işlem yapmayanları hedef olarak seçtiğini belirten gayrimenkul uzmanları, mülk sahipleri belirli aralıklarla tapuda son durumu kontrol ettirmeli ve e-devlet üzerinden kayıtlarını sorgulamalı” diyor.

Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyorlar.

Bir dönem yaşlı çiftlerden aldıkları vekaletlerle taşınmazlarına el koymayı yöntem olarak benimseyen emlak dolandırıcıları, son yıllarda, sahipsiz gibi gördükleri arsalar üzerinde yoğunlaştı.

MilliyetYorum Gönder

Etiketleri :