Altın yatırımcılarını üzmeye devam ediyor !

Fed Başkanı Yellen'in yaptığı, faizlerin bu yıl artmasını beklediği söyleminden sonra doların desteklenmesi sonucunda altın değer kaybetmeye devam ediyor.

Altın, Fed Başkanı Yellen`ın faizlerin bu yıl artırılmasını beklediğini söylemesinin doları desteklemesi sonucu değer kaybetti. Cuma günü 165 lirayı aşan çeyrek ise 163 liraya geriledi.

Altın, Fed Başkanı Janet Yellen'ın, dünyanın en büyük ekonomisinde faizin bu yıl artırılmasını beklediğini söylemesinin doları desteklemesi ve ABD para biriminin çıkışını üçüncü güne taşımasının ardından, değer kaybetti. Palladyum beş ayın en düşüğüne geriledi.

Altının onsu yüzde 1.04 düşüşle 1.188 dolardan işlem görüyor. Cuma günü 165 lirayı aşan çeyrek altının fiyatı ise 163 liraya geriledi. Çeyrek altın şu saatlerde 163.68 liradan işlem görüyor.

Altın 26 Mart'ta, Suudi Arabistan liderliğindeki 10 Sünni ülkeden oluşan koalisyon güçlerinin Yemen'de Şii isyancılara saldırı düzenlemesinin ardından, üç ayın en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Yellen Cuma günü, merkez bankasının bu yıl faizi artırmasını beklediğini ve artışların önceden tahmin edilebilir bir yol izlemeksizin kademeli gerçekleştirileceğini söyledi. Altında kısa pozisyonlar, Emti Vadeli İşlemler Komisyonu verilerine göre, artışını yedinci haftaya taşıyarak rekor kırdı.Yorum Gönder

Etiketleri :