Akıllı Telefonu Olanlar Dikkat, Bu Ayarları Mutlaka Yapmalısınız !

Yaz saati uygulaması 26 Mart Cumartesi gününü 27 Mart Pazar gününe bağlayan gece bir saat ileri alınmasıyla başlayacak. Ancak yaz saati uygulamasına geçmeden önce akıllı telefon sahiplerinin, saat ve tarih ayarları menüsünden otomatik tarih ve saat dilimini seçmeleri gerekiyor. 

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, kış saatinin sona ermesi ve saatlerin ileri alınmasından önce akıllı telefon sahiplerine otomatik ayarı seçmeleri tavsiyesinde bulundu. Telefonda bu ayarı yapmadığınızda telefonunuz saati ileri almayacak; Pazar gününe bir saat erken başlamış olacaksınız. Bu nedenle şimdiden telefonunuzun ayarlarına girip 'otomatik tarih ve saat dilimi' özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Ekşi, yaptığı açıklamada, yaz saati uygulamasının 26 Mart Cumartesi gününü 27 Mart Pazar gününe bağlayan gece bir saat ileri alınmasıyla başlayacağını anımsatarak, akıllı telefon kullanıcılarının bu tarihi beklemeden telefonlardan "otomatik tarih ve saat dilimini" aktif etmelerinde fayda olduğunu söyledi.     Yorum Gönder

Etiketleri :