E-devlet şifre sıfırlama e devlet şifresini nasıl sıfırlarım

E-DEVLET Şifre sıfırlama değiştirme nasıl yapılır resimli anlatım. E devlet şifresini unuttum sıfırlama yapmak istiyorum.
Daha önceleri açtığımız konularda e devlet şifre sıfırlama işlemlerinin olmadığını sizlere bildirmiştik. Şimde E DEVLET KAPISI bunun önüne geçerek sizlere de kolaylık olması adına şifre sıfırlama işlemlerini hayata geçirmiş durumda. Bu arada Şifrelerinizi sıfırlayabilmek için profilinizdeki tüm bilgilerin eksiksiz olması gerekiyor. Misal mail adresi ve cep telefonunuzu onaylı olarak kullanıyor olmanız ve onaylatmış olmanız gerekiyor. Ben babamın şifreleri ile sisteme girdim ve gördüm ki cep telelfonu henüz oyanlı değil bende aşağıdaki şekilde cep telefonunu güncelledim ve onaylattım.

Bu arada profili eksik olanlara şifre ile girdiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı gelecektir. Benim babamın e posta adresi onaylı ama cep telefonu tanımlı değildi onu yaptım.

 
Profilimi şimdi güncelle dedim ve bana cep telefonu numaramı sordu daha sonrada bilgi değişiklik onayı için seri ve sıra numarasını istedi nüfus cüzdanının…

 
Onlarıda girdikten hemen sonra, buraya yazdığım cep telefonuma bir güvenlik kodu gönderdi e devlet sistemi onuda girdikten sonra cep telefonumu tanımlamış oldum.
Peki benim herşeyim tanımlı idi şifremi ptt müdürlüğüne gitmeden yeniden e devlet şifresi almadan nasıl sıfırlıyorum ?

E DEVLET ŞİFRE SIFIRLAMA >>>>> TIKLAYINIZ

Buraya tıkladıktan sonra tc kimlik no
seri no
cüzdan no
yakınınıza ait tc kimlik no örneğin ana baba eş çocuk gibi yazdıktan sonra
aşağıdaki güvenlik kodunu sağındaki kutucuğa girerek devam et diyorsunuz. İşlem bu karadar değerli e devletilesorgulama.com kullanıcıları. Artık kendiniz de e devlet şifresi sıfırla işlemini rahatlıkla yapabilir,  sıfırlayabilirsiniz.

KAYNAK : EDEVLET ŞİFRE SIFIRLAMA DEĞİŞTİRMEYorum Gönder

  1. muhammet buğaçayır diyor ki:

    Sifremi sifirlamak istiyorum

    Etiketleri :