E-Devlet ile Askerlik Yeri Sorgulama - Tc No ile Askerlik Celp Yeri Öğrenme Askere Nereye Gideceğim? Acemi birliği öğrenme

E-Devlet ile Askerlik Yeri Sorgulama - Tc No ile Askerlik Celp Yeri Öğrenme Şifresiz Askerlik Yeri Sorgulaması. ( Askere Nereye Gideceğim? ) Yakın zamanda askere gidecek olan ve gideceği yeri bir an önce öğrenmek isteyenleri haber detaylarımızda yer alan bilgileri yakından görmeye davet ediyoruz.

E-Devlet şifresi ile askerlik yeri sorgulama, askerlik yeri öğrenme artık yapılabiliyor. Bu uygulama sayesinde siz askere gidecek olan Mehmetçik'ler artık zaman kaybı yaşamaksızın PTT Müdürlüklerinden alacağınız bir şifre ile askerlik acemi birlik yerinizi ve hangi şehire düştüğünüzü öğrenebileceksiniz ?

Askere nereye gideceğim celp acemi birlik sorgulama E devlet şifresi ile E-Devlet askerlik yeri sorgulama E -Devlet askerlik celp yeri öğrenme turkiye.gov.tr adresinden mümkün . Askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamlayan yükümlülerin sınıflandırma işlemleri yapılıyor. Seçim ve sınıflandırma sonuçları, askerlik yapılacak yerler ve hangi grupta oldukları milli savunma bakanlığı tarafından açıklandı.

Askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamlayan yükümlülerin sınıflandırma işlemleri yapılıyor. Seçim ve sınıflandırma sonuçları, askerlik yapılacak yerler ve hangi grupta oldukları milli savunma bakanlığı tarafından açıklandı.

ER SINIFLANDIRMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YEDEK SUBAY SINIFLANDIRMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Askerlik süresinin 1 Ocak 2014'ten itibaren geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erbaş ve erler için muvazzaflık hizmet süresinin tespitine ilişkin Bakanlar Kurulunca karar alındığı belirtilen Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, 3 maddelik karara yer verildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar şöyle;

"Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 1111 sayılı Askerlik Kanununa tabi yükümlülerin muvazzaf askerlik hizmet süresinin, 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırılmıştır."

2013-2014 yılında askere gidecek olanlar artık gelişen teknoloji ile askerlik yerlerini sorgulayıp öğrenebiliyorlar. Vatani görevini yerine getirecek olan tüm mehmetçiklere şimdiden hayırlı askerlikler ve teskereler diliyoruz.

E devlet ile askerlik sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmadan hemen önce özellikle bilişim suçları oranlarındaki çok büyük artıştan dolayı her sayfaya ve her siteye tc kimlik numaralarının verilmemesi gerektiği hususunun önemle ve kalınca altını da çizmek istiyoruz. Her yere tc kimlik numaralarınızı vermeyin.

Devlet siteleri hariç tabiki daha önceden e devlet şifresi almamış iseniz PTT müdürlüklerine giderek 2 tl bedel karşılığında bunu ediniyorsunuz. Artık bir çok sorgulama işlemlerinde e devlet şifresi gerektiği için almanızda yarar var zaten yok ise bu tür sorgulamaları da yapamıyorsunuz. Şimdi e devlet şifresi olan arkadaşlarımız hemen aşağıdaki bağlantıya giriş yapacaklar.

Gündeme dair diğer gelişmelere medyaline.com üzerinden erişim sağlayabilirsiniz...Yorum Gönder

  1. bayram diyor ki:

    askerlik yrimi ögrenmek istyorum

    Etiketleri :