Nepal'de İdrarını İçerek Hayatta Kalan Genç 82 saat Sonra Kurtarıldı

Çok büyük bir deprem felaketiyle sarsılan Nepal'de ölü sayısı 10 bin'e ulaştı.Kurtarma ekipleri ise bir mucize ile karşılaştı.Enkaz altında idrarını içerek hayatta kalmaya çalışan bir genç 82 saat sonra kurtarıldı.

Nepal, 25 Nisan'da yaşanan 7.9 şiddetindeki depremin ardından adeta kan kustu. Acı bilanço 10 bine yaklaştı. Sadece başkent Katmandu'da ölü sayısı 5 bini aştı. Binlerce yaralı için tıbbi malzeme sıkıntısı yaşandı. Yaraların alkol yerine viskiyle dezenfekte edildiği açıklandı. Depremi fırsat bilen vicdansızlar ise yağmacılığa başladı. Enkazdan eşya ve para çalmaya çalışan 27 kişi tutuklandı. Enkaz altında arama kurtarma çalışmaları sürerken, gelen iyi haberler biraz olsun yürekleri ferahlattı. Kurtarma ekipleri, yerle bir olan bölgede"Mucize" dedirten olaylarla karşılaştı. 

BEBEK HAYATA DİRENDİ 

Önceki gün ağlayan bir bebek sesi duyan ekipler, 22 saatlik çalışmanın ardından bina enkazında çaresizce yatan 4 aylık bir bebeği canlı olarak kurtardı. Bir başka mucize kurtuluşa ise 5 katlı binanın enkazından 36 saat sonra çıkartılan 40 yaşındaki bir kadınimza attı. 50 saat boyunca iki beton plakanın arasında mahsur kalan Sunita Sitoula adlı kadın da enkazdan çıkarıldıktan sonra ailesine sarılarak ağladı. 

SAPA SAĞLAM ÇIKTI 

Kurtarma ekiplerini en çok şaşırtan olay ise enkazda tam 82 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen 28 yaşındaki Rishi Khanal'ın hikayesi oldu. Enkazdan kurtulduktan sonra ciddi bir yara almadığı görülen Khanal, kurtarılana kadar kendi idrarını tüketerek sıvı ihtiyacını giderdiğini ve bu şekilde hayatta kaldığını anlattı.

TakvimYorum Gönder

Etiketleri :