Kıyıya Vuran Masum Aylan İsveçli Bakan Wallström'ü Ağlattı

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, önceki gün Yunanistan'a kaçak yollar ile gitmeye çalışan botlarının batması sonucunda boğularak ölen küçük Aylan'ın fotoğrafı hakkında yorum yaparken göz yaşlarını tutamadı.

İsveç devlet televizyonunda yayınlanan haber programı "Aktüel"e konuk olan Wallström, Bodrum'dan umuda yolculuk için çıktıkları yolculukta botlarının batması sonrası hayatını kaybeden küçük Aylan'ın cansız bedeninin fotoğrafı hakkında değerlendirmede bulunduğu sırada ağlamaya başlayarak, "konudan dolayı çok üzgün ve öfkeli" olduğunu söyledi.


      


"Bu resme bakınca etkilenmemek ve üzülmemek elde değil" diyen Wallström, Avrupa ülkelerine göç sorunu ile ilgili olarak "acil eylem" çağrısında bulundu.

 

Kıyıya Vuran Masum Aylan İsveçli Bakan Wallström

Almanya ve İsveç'in en çok Suriyeli sığınmacıyı kabul eden ülkeler arasında olduğunu kaydeden Wallström, diğer Avrupa ülkelerini de inisiyatif alarak sığınmacılara kapılarını açmasını istedi. İsveçlilerin sığınmacıları bağrına basacağına emin olduğunu belirten Wallström, "hepimiz insanız" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :