İsveç'li Sosyal Medya Tacizcisi 7 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

İsveç Stockholm Solna Mahkemesi,genç kızlara sosyal medya'dan taciz ve tehdit suçu işleyen bir kişiyi 7 yıl hapse mahkum etti.

İsveç'te Stockholm Solna Mahkemesi, sosyal medyada genç kızlara cinsel taciz ve tehdit suçu işleyen bir kişiyi 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Stockholm Solna Mahkemesi internette genç kızlara cinsel taciz ve tehdit suçu işlediğine hükmettiği bir kişiyi 7 yıl hapis cezası ile 550 bin avro para cezasına çarptırdı. 
Solna Bölge Mahkemesinin resmi internet sayfasında yapılan açıklamada, 29 yaşında tutuklu olarak yargılanan zanlının 2 yıl süren mahkeme sonucunda suçlu bulunduğu belirtildi.

Cezaya çarptırılan şahsın sosyal medya üzerinde yaşları 11 ile 20 arasında değişen 64 genç kızı taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle 550 bin avro para cezası ile 7 yıl hapis cezası verildiği kaydedildi.

Zanlının sosyal medya üzerinden genç kızlara arkadaşlık teklifi gönderdiği, uygunsuz mesaj attığı ve fotoğraflarını ele geçirdiği kızları tehdit ettiği belirtildi. Zanlının kurbanları arasında başka ülkelerde yaşayan genç kızların da bulunduğu bildirildi.Yorum Gönder

Etiketleri :