Hawking ''Uzaylılar Dünya'nın Sonunu Getirebilir'' Dedi

Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking, dünyanın geleceği hakkında flaş bir iddia ortaya attı.

Dünya’nın en ünlü Fizikçisi ve Kozmoloğu olarak bilinen Prof. Stephen Hawking, kısa bir süre önce “Spain’s El Paris” ile yaptığı röportaj kapsamında, Dünya Dışı Varlıklar ya da daha basmakalıp tabiri ile Uzaylılar ve “Tanrı” inanışı ile ilgili, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Stephen Hawking ile yapılan söz konusu bu röportaj kapsamında Hawking, Dünya Dışı Varlıklar'ın, insanlığın sonunu getirebileceği, buna ek olarak insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı ve bu durumun “Tanrı” nezdinde karşılığı olmadığı anlanmalarını doğuran açıklamalarda bulundu! Stephen Hawking: Uzaylılar, Dünya’nın sonunu getirebilir! Aslında Prof. Stephen Hawking, daha önce de benzer bir kaygısını, Yapay Zeka gelişimi ile gündeme getirmişti.

Stephen Hawking’e göre Yapay Zekâ'nın gelişimi, insanlığın gelişimini sona erdirebilecek potansiyeli taşıyor olabilir. Bu yüzden Hawking, sık sık Yapay Zeka ile ilgili açıklamalarda bulunmaktan geri durmayan bir isim... Son olarak ise Stephen Hawking, Dünya Dışı Göçebe Varlıklar'ın, insanlığın sonunu getirebileceği ile ilgili kaygılarını açıkladı. Hawking’e göre, matematiksel olarak Dünya Dışı Varlıklar'ın var olduğunu kabul etmek mümkün...

Ayrıca bu varlıkların “Göçebe” olarak tabir edilen bir kısmı, kendi yaşam alanlarını tükettiği için, uygun bir gezegen arayışında olabilecekleri ve eğer Dünya onlar için uygun olacaksa, bu durumun Dünya’nın işgali ile sonuçlanabileceği olasılığının mevcut olduğunu belirtti. Röportaj sırasında, bu durumun paranoyak bir yaklaşım olarak değerlendirilebileceği kabul eden Hawking, son günlerde NASA tarafından yapılan, Mars’ta su bulunduğu açıklamasını, konu ile benzetmeyi uygun buldu. Öte yandan bir benzetme ile devam eden Hawking, Dünya Dışı Varlıklar'ın dünyamızı işgal etmelerini, “Amerika’nın keşfedilmemesinden bile daha kötü” olarak örnekledi. İnsanlığın geleceği, başka bir gezegende!

Bunlara ek olarak Stephen Hawking, Dünya Dışı Varlıklar'ın, yani kaba tabiri ile Uzaylılar'ın, Dünyayı işgal etme ihtimalinin yanında, insanlığın kendi sonunu kendi getireceğini de vurguladı. Bu durumun doğal afetler veya nükleer savaşlar ile olabileceğini öngören Hawking, insanlığın oluşturacağı bu yıkımın, “Tanrı” ile ilgili olmadığını da aktarmayı tercih etti. Öte yandan kişisel olarak “Tanrı” inancı olmadığını belirten Hawking, bilimin ve matematiğin evreni açıklamaya yeterli olduğunu ve bu konuda “Tanrı” tarafından istek içinde olmanın gerekmediğini belirtti.

Kendi düşüncesinin de, ünlü Fizikçi Einstein gibi olduğunu ve Evren’in geçmişinin de, Doğa Kanunları ile açıklanabileceğini de söyleyen Hawking, bu konuda yine “Tanrı’dan” beklenti içinde olmanın gerekmediği yineledi. Son olarak Stephen Hawking, durum her ne olursa olsun matematiğin gösterdiği yolda, insanlığın evrenin başka bir ucunda yaşam alanı bulması zorunluluğunun olduğunu, aksi halde Dünya yaşamının öyle ya da böyle kaynaklarını tüketeceğini anlattı.

Hawking'in son sözleri ise, "Uzay'ın derinliklerine gidin ve bakir gezegenleri bulun" şeklinde oldu. Yorum Gönder

Etiketleri :