Eski Bakan Açıkladı, "İngiltere'ye de Saldıracaklar"

Avrupa Terör Saldırılarında Son durum Son Dakika Haberleri, İngiltere Eski İçişleri Bakanı John Reid Açıklamaları...

Brüksel'de havaalanı ve metro istasyonunu hedef alan dünkü saldırıların ardından güvenliğin en üst seviyeye çıkarıldığı Avrupa ülkeleri Belçika'nın başına gelenlerin kendi başlarına gelmesinden korkuyor. Eski İngiltere İçişleri Bakanı John Reid, "teröristlerin güvenlik bariyerlerini aşarak İngiltere'de de Brüksel'dekine benzer saldırılar düzenleyeceğini öne sürerken siyasetçileri uyardı, "İngiliz halkına karşı dürüst olup bunu söyleyin"

İngiltere'de 2005'te metro ve otobüsleri hedef alan, 56 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin de yaralandığı 7 Temmuz saldırılarından kısa bir süre öncesine kadar içişleri bakanlığı yapan John Reid, BBC'ye açıklamasında "Bu saldırılar burada da olacak. Tek yapmaları gereken güvenlik bariyerini bir kez aşmak. Bir sürü saldırı önlendi. Ama sonunda başaracaklar" dedi.

"Teröristlerin" ulaşım sistemi ve kalabalık yerler gibi "yumuşak hedeflere" odaklanacaklarını belirten Reid, güvenlik güçlerinin uçakların havada infilak ettirilmesi gibi "ses getirecek" birçok saldırı girişimini "başarıyla" engellediğini belirtti.

 Yorum Gönder

Etiketleri :