Düşürülen Rus Uçağının Kara Kutusu Putin'in Elinde

Türk jeti tarafından düşürülen Rus uçağının kara kutusu Rusya Devlet Başkanı Putin'e teslim edildi. Putin kara kutunun sadece uluşlararası uzmanların gözetiminde açılmasını istedi.

Kara kutu, Rus özel harekat ekipleri ve Suriye askerleri tarafından bulunmuştu. Kara kutuyu Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Putin'e teslim etti. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de kara kutunun uluslararası uzmanlarla birlikte açılması talimatını verdi. Putin, “Kara kutuyla ilgili şimdi bakacağız. Kara kutu açıldı mı?” diye sordu. Putin, ardından “Şimdilik kara kutuyu açmamanızı istiyorum. Kara kutuyu sadece uluslararası uzmanların eşliğinde açın. Her şey düzgün bir şekilde belgelenmeli” şeklinde konuştu.

''Türkiye'ye tutumumuz değişmeyecek''

Putin, ardından da karakutudan ne çıkarsa çıksın Türkiye’ye karşı tutumlarının değişmeyeceğini söyledi. Putin, “Anladığım kadarıyla kurtarılan uçuş bilgileri SU-24’ün kalkışından düşüşüne kadar bütün uçuş güzergahı, hızı, irtifası konusunda bilgilenmemizi sağlayacak. Bu şekilde Türk Hava Kuvvetleri’nin uçağı haince nerede vurmuş olduğunu anlamış olacağız” diye konuştu. 

CNN TÜRKYorum Gönder

Etiketleri :