Avrupa'nın Göbeğinde Bombalı Saldırı !

Balçika'da Canlı Bomba, Brüksel Havalimanında Terör Saldırısı, Avrupa'da Bombalı Terör Saldırısı, Zaventem Havalimanında Bombalı Saldırı...

Avrupa ülkelerinden Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem havalimanında bu sabah saat 08:00 sıralarında patlamalar meydana geldi. Patlamada en az 11 kişinin öldüğü ve 25 kişininde yaralandığı iddia ediliyor. Belçika medyası patlamalardan önce havalimanında silah sesleri ve Arapça bağırışmalar duyulduğunu açıklandı. Hava trafiği uçuşa kapatılırken, havalimanının karşısındaki bina sahra hastanesine dönüştürüldü.

Brüksel'deki Zaventem Havalimanında çok şiddetli 2 patlama yaşandı. Yetkililer patlamaların terör saldırısı olabileceğini belirtiyor. Belçika medyasına göre patlamada şu ana kadar 11 kişi hayatını kaybetti. En az 25 kişi de yaralandı.  İlk patlamada en az 12 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Brüksel seferini yapan THY uçağı Liege hvalimanına yönlendirildi.  Patlamanın ardından havalimanı Türkiye saati ile bu öğlen 12'ye kadar tüm uçuşlara kapatıldı.Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı. 

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airlines'in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.  Patlamalarda binanın dış camlarının tamamen kırıldığı ifade edilyor.

 

SON DAKİKA ! BİR PATLAMADA METRODA GERÇEKLEŞTİ... 

 Yorum Gönder

Etiketleri :