Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim ?

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim, banka kredi notu sorgulama banka kredi notu öğrenme hakkında detaylı olarak bu yazımızdan sizlere bilgiler sunacağız

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim ?

Şu krediler yok mu şu kredileer, herkesin başı belada. Hatta denildiğine ve duyduğumuza göre bankalara borcu olmayan Türk vatandaşı nerede ise yokmuş gibi. Düşünün bi çevrenizdeki insanları hatırlayın hiç kimsenin borcum yok dediğini duyamıyorsunuzdur. Zaten borcu olmayanlar da böyle bir konuyu arayarak siteye gelemeyeceğine göre, muhtemelen sizlerinde borçlarınız var.

 

Peki bankalar bu kredi puanlarını neye göre düzenliyor ölçüyor ?

Olay gayet kolay arkadaşlarım. Bunun için Türkiye'de oluşturulmuş bir yer var. Kredi notunu kim verir ? Tabiki BBDK sistemine kayıtlı olan anlaşmalı bankalar, Anlaşmalı kurumlar findeks gibi yerler sizlere kredi puanlarınızı n ne olduğunu para karşılığında zaten veriyorlar arkadaşlarım. Kredi puanlarınızı en iyi ve ucuz şekilde bankalara kredi başvuru esnasında öğrenebilirsiniz. Hurafe ya da değil bilmiyorum ama bankacının dediğine göre etkili olan birşey var, O da kesinliikle sürekli olarak banka kredi puanlarınızı sorgulamamanız. Sürekli sorğuladığınızda sisteme otomatik olarak bu durum yansıyor ve " bu kişinin paraya ihtiyacı var sürekli sorguuluyor " şeklinde algılanarak, her sorgulamada kredi puanlarının düştüğünden bahsediliyor bilginiz olsun. 

Bankalardaki kredi puanları her yerde aynımıdır ?

Evet, bu soruyu sıklıkla bizlere yöneltiyorlar. Doğrudur. Her bankada kredi puanlarınız aynı şekilde çıkacaktır. Fakat her bankanın kriteri aynı olmadığından dolayı örneğin 899 ile bir bankadan kredi alamaz iken Türkiye piyasasına yeni girmiş bir banka aynı şartlarda ve kredi puanı oranında sizlere kredi çıkartabilir ve sağlayabilir. Onun için kredi başvurularınızda mutlaka banka banka gezmeniz gerekiyor. Yani ben bu puanla alamıyorum arkadaşım yüz puan düşüğüne kredi alabilmiş gibi cümlelerin müsebbibi, tamamen bankaların olaya yaklaşımı ve seslerini duyurarak daha fazla insana ulaşabilme çabasi, tabiki yeni olmasınında bunda büyük etken olduğunu söyleyebilirim. Bu arada kredi puanı yükseltme ile ilgili açıklamalı yazıda ssk.net sitesinide ziyaret edebilirsiniz.

Kredi puanlarını söyleyen siteler var mı ?

Evet tabiki var resmi olarak Türkiye'de buna yetkili olan site findeks.com arkadaşlarım. Bu sistem üzerinden ücrete mukabil öğrenebilirsiniz. Kredi notlarınızı... Tabiki şimdi buna bankalarda girmeye başladı. İnternet şubelerindeki bankalarda kredi puanlarınızı öğrenin şeklinde ibareler çıkıyor tabiki bunlarda ücret karşılığında yapılıyor. Örneğin garanti bankasının böyle bir uygulaması var başvuruyorsunuz rapor size geliyor. 

Sonuç olarak bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim sorgularım sorunuzun cevabını böylece sizlere vermiş bulunuyoruz. Konumuz ile alakalı olarak bizlere iletmek istediğiniz şeyler var ise lütfen değerli yorumlarınız ile bizlere ulaşınız. 

HABER.SGK.NET / ÖZELYorum Gönder

Etiketleri :