Torba yasa ile Prim borcu olanlar sağlıktan yararlanabilecek mi ?

2014 Tarbo yasa ile Bağkur borçlanması ve / veya bağkur prim borcu olanlara af ya da ödeme kolaylıkları geliyor mu ? Merakla Beklenen Torba yasası ile Bağkurluları ilgilendiren maddeleri haber.sgk.net adrisenden sizlere sunacağız. Bağkur prim borcu ödemeleri ile alakalı 2 düzenlemeden bahsetmek yerinde olacaktır.

Torba yasası Paketinde Bağ-Kur Borçları için esnafı ilgilendiren iki ayrı düzenlemenin olduğundan bahsetmiştik sizlere.

Bunlardan İlki; Uzun süredir bir kişi ya da esnaf Bağ-Kur borçlarını ödememiş ise, 4 ayı geçkin bir süre ile prim borcu var ise,  borçlu oldukları dönem ay yıla ait olarak sigortalılık bilgileri de silinecek, Ben borcumu öderim bana taksitlendirme yapın diyenlere ise Bağ-Kur borçları için taksitlendirme ve yeniden yapılandırma gelecek. Bu yeniden yapılandırma ile alakalı aylık uygulanacak faiz ile ilgili net bir bilgi yok ama 36 ay taksit halinde ödedileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Prim Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanacak mı ?
Gelen haberlere göre torba yasasındaki prim borcu olanların sağlık tan yararlanması için ilgili torba yasası esnekleştiriliyor. Tabiki netlik torba yasası kanunlaştıktan sonra ortaya çıkacak.

İkincisi İse;  60 Gün ve üzeri prim borcu olan esnaf ve kişiler kesinlikle sağlık hizmeti alamıyor. Söz konusu düzenlemenin borçlu olanların da sağlık hizmeti alabilmesi adına şekillendirildiği gelen haberler arasında.

Yapılacak olan yapılandırmalara ister seçim yatırımı deyin isterseniz başka birşey deyin, ekonomik durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu yapılandırmaların esnafın yüzünü güldüreceği ve rahat bir nefes aldıracağı ortada.

Haber.sgk.net sitesinin özel yazısıdır konuya aktif link verilmek sureti ile kullanılabilir.
HABER.SGK.NET



Yorum Gönder

 1. turgay tekin diyor ki:

  1986 Da bagkur girisim var ama hic prim odemedim 2006 da kapatilmis yasadan yararlanabilirmiyim

  1. HASAN diyor ki:

   kandirildik

   1. adil kılıç diyor ki:

    Bagkurumun son durumu

    Etiketleri :