Sgk Haberleri Ana Sayfa
Bağkur:
 Bağkur Borç sorgulama işlemleri hangi linkten nasıl online şekilde yapılmaktadır ?

Yasal süreç içerisinde işyeri çalışkıran kişiler artık eskisi gibi Bağ-Kur’lu olmak zorunda değiller. Değişen yasalara göre; hiç bir şekilde eksik gün olmadan ssk yatırdığınızda adınıza işyeri de bulunabilir bağkur yerine sigortalı olabilirsiniz. Sizlere bu bilgiyi vererek Bağ-kurlu olan kişilerin nasıl borç sorgulaması yaptığını detaylı olarak anlatalım.

Öncelikle Bağ-kur borç sorgulama işlemlerini yapabilmek için ” E devlet şifresi ” ‘ne ihtiyaç duyuyoruz. E Devlet şifresini nasıl alırım diyenler için postane yolu görünüyor. zira Tc kimlik numaralarınızın yazılı olduğu kimliklerinizle Postanelere giderek e devlet şifresini alabiliyorsunuz. Yok benim e devlet şifrem yanımda nasıl sorgulama yapabilirim diyorsanız hemen anlatalım. Bağkur Borç sorgulama yani 4B borç durumu için öncelikle hemen aşağıdaki linke tıklayınız.

BAĞKUR BORÇ SORGULAMA >>> TIKLAYINIZ

Bağkur Borç Sorgulama

E-Devlet şifresi ile kimliğimi şimdi doğrula bağlantısına tıklamanız ve site postane tarafından verilen şifrenizi girerek bağkur borç sorgulama paneline girmelisiniz. bu bölümden istediğiniz şekilde tescil durumunuzu son basamak tarihi ceza başlangıç fazla ödeme ve prim porç ay sayısına kadar her türlü işlemleri görmeniz mümkün.

Yapamayan kişiler, konu altına yazdığınız taktirde sizlere ( sorununuzu iletiniz ) yardımcı olacaığız.

Sevgiler TCİLESORGULAMA.COM

 

Bagkur borc sorgulama ıslemlerınızı bagkur gun sayınızı 11870 ten ogrenebılırsınız

GSS Prim Borcu Affı Bağ-Kur Prim Affı SGK Prim Affı Son Durum Son Haberler ( Torba YASA ). Prim Borcu olan milyonlarca kişi Torba yasa ile birlikte çıkması beklenen Prim Affını bekliyor. Peki bu aflar tam olarak ne zaman çıkacak ve kimlerin prim borçları silinecek? Gelişmeler ve detaylar haber.sgk.net ile ayaklarınıza kadar geldi. 

Milyonlarca kişinin merakla beklediği ve artık yasalaşması gerektiğine inandığı Torba Yasa ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı. Torba Yasa içerisinde milyonlarca kişiyi sevindirecek gelişmeler var fakat bu yasa bir türlü yasalaşmıyor ve bekletiliyor. Torba Yasa ne zaman yasalaşır bilinmez ama içerisinde yer alan özel detaylar gerçekten çok önemli. Torba Yasa içerisinde yer alması gereken tüm detaylar şimdi haber.sgk.net'de. 

TAŞERON İŞÇİYE GÜVENCE


Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak. TAŞERON işçilerin asgari sözleşme süreleri 3 yıla çıkarılırken, kıdem tazminatı yolu açılacak. Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak.

YAŞI BEKLEYENE SAĞLIK MÜJDESİ

Emeklilik için yaşı bekleyen yaklaşık 5 milyon kişinin sağlık hizmetlerinden düşük primle yararlanmasının önü açılacak. Prim gün sayısı ve sigortalılık şartlarını tamamlayıp emeklilik için yaşı bekleyenler, işsiz kaldıklarında 43 lira yatırarak sağlık hizmeti alabilecek.

GSS BORCUNA AF


GSS borçlularına af gelecek. Buna göre; gelir testine girdiği halde borcunu ödemeyen kişilerin faiz borcu silinecek. Borçlulara anaparayı taksitlerle ödeme imkanı sağlanacak. Tebligat aldığı halde gelir testine girmeyenlere 2 aylık süre tanınacak. Bu kişilerin gelir testine göre ödemesi gereken tutar belirlenecek. Bu kapsamda borcu olanların faiz borcu silinecek ve 1 yıl taksitlendirme imkanı sağlanacak.

KAMU ÇALIŞANLARINA YENİ HAKLAR


Kamu çalışanları ile ilgili önemli düzenlemeler yapılacak. Disiplin cezaları affedilecek. Özelleştirme nedeniyle kamuya geçen personel kariyerlerine uygun yerlere atanacak. Sümer Holding'teki işsizlik sigortası kesintisi kaldırılacak. İş ve meslek danışmanlarının ek ödemeleri artırılacak. Nöbetçi memur uygulamasına son verilecek. Adliyelerde çalışan personele fazla mesai verilecek.

EMEKLİ 3 KONUYA KİLİTLENDİ

Emekliler ve emekli adayları 3 konuya kilitlendi. Emeklilerin gündeminde intibak ve promosyon var. Yıl ve yaş şartlarını tamamlayıp prim günü eksiği olanlar da emeklilik imkanı bekliyor. Sayıları yaklaşık 10.5 milyon olan emeklilerin gözü kulağı banka promosyonunda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarla da masaya oturmasını isteyen emekliler, promosyonda iyi bir rakam üzerinden anlaşma sağlanmasını ve en kısa sürede ödemelerin başlamasını bekliyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gündeminde intibak da var. Yeni intibak düzenlemesi gerçekleşirse, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşlarında artış gerçekleşecek. Emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlayan ancak prim gününe takılanlar, Çalışma Bakanlığı'nda başlatılan çalışmanın tamamlanmasını bekliyor. Eksik prim günü nedeniyle emekli olamayanların sayısının yaklaşık 100 bin olduğu belirtiliyor.

BAĞ-KUR BORCU SİLİNECEK

BAĞ-KUR prim borçlusu, bunu taksitle ödeyebilecek ya da hizmet süreleriyle birlikte sildirecek. Düzenlemeden Bağ-Kur kaydı olup da 24 aydan fazla prim borcu olanlar yararlanabilecek. Durdurulan hizmetler ileriki yıllarda ödenebilecek. İster 2, ister 5 yıl olsun ihya edilebilecek.

14 Nisan 2014 Pazartesi 00:22

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kenan özden 7 ay önce

çıksın artık bağkur affı

Bağkur Borcu Sorgulama (Tc ile Bağkur Borcu...
Bağkur Borcu Sorgulama (Tc ile Bağkur Borcu Sorgulama)Şİfresiz Bağkur Borç Sorgulama Ekranı.Bağkur prim...

Haberi Oku