Operasyona Katılan Polislere 5 Yıldızlı Tatil !

Operasyon Polislerine 5 Yıldızlı Tatil, Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Polis Psikolojik Testi...

Doğu ve Güneydoğu'da düzenlenen operasyonlarda çatışmalara katılan tüm personel, görev dönüşlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca takip edilecek. Stres bozukluğu yaşadığı tespit edilen personel, yurt içinde başta Antalya olmak üzere turistik bir bölgedeki "5 yıldızlı" otelde "her şey dahil" konseptinde aileleriyle ağırlanacak. 

 AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu'da düzenlenen operasyonlarda çatışmalara katılan veya terör saldırısına maruz kalan, başta özel harekat polisleri olmak üzere tüm personel, görev dönüşlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca psikolojik teste tabi tutulacak. Test sonuçlarına göre çatışma bölgelerinin zorlukları ile mücadele edebilmeleri ve kısa sürede günlük hayata adapte olmaları için psikolojik destek verilecek. Bu süreç sonunda "risk grubu"nda olduğu değerlendirilen emniyet mensuplarına tatil imkanı sunulacak. Stres bozukluğu yaşayan personel, yurt içinde başta Antalya olmak üzere turistik bir bölgedeki "5 yıldızlı" otelde "her şey dahil" konseptinde aileleriyle ağırlanacak. Uygulama, zaman içinde çatışmalara giren personelin tamamını kapsayacak şekilde genişletilecek.

 Yorum Gönder

Etiketleri :