15 Bin Yeni Polis Memuru Alınacak

2016 Polis Memuru Alımları, Kaç Polis Alınacak, Polis Alım Haberleri, Yeni Polis Alımı N ezaman Yapılacak ?..

Hükümet 15 bin yeni polis almak için kolları sıvadı. Kanun tasarısı Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Tasarının gerekçesi ise devletin en temel görevinin, vatandaşlarının korku ve endişeden uzak, huzur ve güven içinde bir yaşam sürmesini sağlamak olduğu belirtildi.

AK Parti Meclis Grubu'ndan alındığı belirtilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) emrine tahsis edilmek üzere, 3-9 derecesine sahip 15 bin yeni polisin atanmasını öngören kanun tasarısının, hükümet tarafından Meclis'e sevk edildiği belirtildi.

Hâlihazırda 11 Bin Polis Bulunuyor
Emniyet Teşkilatında, merkezde 1153 ve taşrada 10 bin 296 olmak üzere toplam 11 bin 449 adet polis memuru kadrosu münhal bulunmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okullarında 3 bin 528 ve Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde 11 bin öğrenci olmak üzere toplam 14 bin 528 öğrencinin 2016 yılında mezun olacak olması, ayrıca 2016 yılı içerisinde 10 bin öğrenci alımının planlaması nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğüne ait mevcut polis memuru kadroları yetersiz kalacaktır."Yorum Gönder

Etiketleri :